Stimulační skupinky pro předškoláky

V uplynulých týdnech proběhl program pro předškoláky, který si kladl za cíl komplexní a systematický rozvoj budoucích prvňáčků.

Byly podněcovány schopnosti a dovednosti důležité pro budoucí zvládnutí čtení, psaní a počítání. Děti si vyzkoušely, jaké je sedět ve školních lavicích, soustředit se na úkoly, pracovat a komunikovat s ostatními, dodržovat pravidla atd.

S dítětem byl vždy přítomen jeden z rodičů, který tak měl možnost vidět, jak se dítě projevuje v kolektivu, jak umí pracovat podle pokynů a soustředit se na dané úkoly. Rodiče také získali materiály pro další rozvoj dítěte před nástupem do první třídy

CO MÁ UMĚT PŘEDŠKOLÁK

Co-ma-umet-predskolak

Beseda o kouření pro osmé a deváté ročníky

Ve středu 26. 9. 2018 jsme absolvovali v rámci výchovy k občanství besedu na téma Kouření, kterou si pro nás připravil pan  Kotouček ze sdružení Elim Letovice.

„Dozvěděli jsme se některé nové informace. Například, že vodní dýmka je škodlivější než normální cigarety, že při kouření zůstávají v plicích nečistoty, že elektrická cigareta je stejně škodlivá jako normální cigareta. Kouření leze hodně do peněz a ničí nám zdraví.“

„Osobně jsem se dozvěděla vše potřebné, abych nezačala kouřit.“

„Některá videa byla dost nechutná.“

„Beseda byla perfektně připravená, zajímavá, vtipná a krásně přednesená a rozhodla jsem se, že nikdy nebudu kouřit.“

„Už předtím se mi to nelíbilo, ale pan Kotouček mi to ještě více znechutil.“

(žáci 8.B)

Datová schránka: skn6vks