Školní klub

Milí žáci a rodiče,

ve školním roce 2024/25 bude možnost navštěvovat Školní klub ve dnech pondělí až pátek v čase 12:45 – 15:15 a ranní klub každé ráno od 7:15 – 7:45aby nemuseli dojíždějící žáci čekat před školou. Žákům do ranního klubu otevírá vždy pracovník klubu, prosím nepouštějte děti s mladšími sourozenci, nebo dětmi docházejícími do ranní družiny.

Aby mohl žák navštěvovat Školní klub, musí mít řádně vyplněný Zápisový lístek, který odevzdá pedagogům školního klubu a zaplatit poplatek. Částka se platí za pololetí a platba bude zadána přes edupage. Pro tento školní rok je stanovena částka za Klub pro žáky 4 tříd - 700 Kč za pololetí, pro žáky vyšších ročníků 100 Kč za pololetí.

Zápisové lístky dostali žáci na konci školního roku od svých třídních učitelů. Během roku si je mohou kdykoliv vyzvednout u pracovníků školního klubu, nebo stáhnout zde na webových stránkách v odkazu článku Důležité dokumenty.

Školní klub je nyní rozdělen na Školní klub I. a Školní klub II.

Školní klub I.(Klubík) je pro žáky třetích ročníků (kteří se nedostali z kapacitních důvodů do školní družiny) a žáky čtvrtých ročníků. Tento Školní klub funguje na podobném principu jako Školní družina. Žáci vyplní zápisový lístek a přihlásí se k pravidelné docházce.  Pokud budete chtít žáka z klubu omluvit, je třeba to udělat předem písemně přes edupage, listky nebo na telefonním čísle - 721 171 525. Omluvy přes telefon budou přijaty pouze z čísel, která jste uvedli v zápisovém lístku. Na tomto telefonu lze pouze přijímat hovory a sms. Nelze z něj volat zpět.

Žák do klubu přichází sám, ale neodchází dříve, než je uvedeno v zápisovém lístku.

Školní klub II. je určen pro žáky pátých a vyšších ročníků. Žáci přichází a odchází samostatně, kdykoliv během provozní doby klubu. Žák, který není v klubu, nebo z něj odchází a nemá vyučování, musí neprodleně opustit školní budovu. Nelze na rodiče nebo autobus čekat v šatně bez dozoru pedagoga. Provoz tohoto klubu je do 14:45 hodin. Po té žáci přechází k ostatním do školního klubu pro čtvrté ročníky.

V ranním klubu se mohou žáci připravovat v učebně pod dohledem pedagoga na výuku, věnovat se hrám, společenské komunikaci a rozvoji svých IT dovedností.

Součástí Školního klubu jsou zájmové kroužky – jejich nabídka bude zveřejněna na webu školy během měsíce září. Žáci, kteří budou navštěvovat kroužky, musí mít vyplněný zápisový lístek, který dostanou u vedoucího daného kroužku.

Prosím dbejte zvýšené opatrnosti při procházení kolem stavby!

S pozdravem Dagmar Kakáčová a Helena Habáňová, pedagogové školního klubu

Loňský rok v klubu

V loňském roce byo v obou klubech a kroužcích 130 dětí. Děti mohly navštěvovat kroužky - 3D tisk, velmi úspěšný Divadelní kroužek, Deskové hry, Kroužek hudby, Hezky česky.

Děti si v klubu vyrobily spoustu zajímavých dekorací, naučily se tvořit s novými materiály, vytvořily celou vánoční výzdobu školy a podílely se na jarní výzdobě školy, kabinetů a sokolovny.