Přihlašování a odhlašování stravy

Jakým způsobem se přihlašují obědy?

Obědy přihlašuje automaticky program v okamžiku, kdy je na účet každého jednotlivého strávníka zaúčtována inkasní platba, tzn. po 20. dnu měsíce.

Jakým způsobem se odhlašují obědy?

Preferovaným způsobem je služba Strava.cz. Obědy lze odhlásit na www.strava.cz nebo telefonicky 728 643 984, ale i e-mailem serbouskova@zs-rajec.cz.

Do kdy je možné stravu odhlásit?

Uzávěrka odhlášek je ve 12:30 předchozího stravného dne.

Onemocní-li dítě v sobotu nebo v neděli, je možné odhlásit stravu až na úterý. V pondělí je možné si oběd vyzvednout ve školní jídelně od 10:00 do 11:30 hodin do vlastních nádob na stravu.

Proč je možné odhlašovat do 12:30 předešlého stravného dne?

Ve 12:30 hod je uzavřeno období následujícího stravného dne. Data jsou vyhodnocena a hlavním kuchařky základní i mateřské školy obdrží počty dětí přihlášených na jednotlivá jídla (přesnídávky, obědy a svačinky).

Na základě přihlášených dětí jsou vypočteny porce masa,  zeleniny, pečiva a dalších surovin na následující varný den. Poté jsou suroviny objednány. V případě, že strávník není odhlášen, je jeho porce započítána v objednaných surovinách, tedy je objednána a zaplacena. Stravu je tedy nutné uhradit strávníkem, aby nedocházelo k tzv. provaření.

Pokud má naše škola ředitelské volno, jsou moje obědy odhlášeny?

Hromadnou odhlášku provede jídelna pouze na základě oznámení ředitelství dané školy. tzn., že automaticky se nic takového neprovádí.