Kroužky ŠD

Ve školním roce 2022/23 máme nabídku těchto kroužků:

Keramický kroužek po, út, st, čt vždy od 15,00 do 16,30 hod. pro děti 1. – 3. ročníku
Učíme se vařit pondělí 15,00 – 16,50 hod. pro děti od 3. ročníku
Hrátky s angličtinou úterý 15,00 – 16,00 hod. pro děti 1. ročníku
Tvořivá dílnička středa 15,00 – 16,30 hod. pro děti 1. – 3. ročníku

Keramika

Při vstupu upoutá vaši pozornost nově zrekonstruovaná keramická dílna. Po obvodu místnosti jsou nové policové skříně, které slouží k uložení pomůcek, ale i také na výstavku výrobků dětí, které si sem chodí dvakrát v týdnu vyrobit žáci školní družiny. Dílna neslouží jen dětem z družiny, ale v rámci výtvarné výchovy a ostatním žákům školy.

Novinkou je zde válcovací stolice, která ulehčí práci s vyválením hlíny. Během chvilky udělá z kusu hlíny plát potřebné velikosti. V nových policích tu vysychají vyrobené květináče, misky, hrníčky, tužkovníky, ale i dekorace do kuchyně a pokojíčků. Ty se pak v peci vypalují při teplotě 950 °C. Poté si výrobky pořídí glazovaný kabátek, nebo-li výrobky se natírají glazurou. Je jich tu spousta a ve velké barevné škále. Můžete si vybrat od bílé, přes světle modrou, zelenou, tmavě modrou, zelenou, fialovou až po hnědou, žlutou a modrozelenou. Nechybí tu ani růžová na prasátka a červená na pusinky, srdíčka a kytičky. Po nanesení glazury putují výrobky opět do pece. Tentokrát se ohřejí na 1025 °C! A poté už čekají na své majitele - tvůrce , aby zútulnily jejich domov.

Ti, co mají dost odvahy, mohou zkusit svoji šikovnost na hrnčířském kruhu, který je také další novinkou naší dílny. Po prvních pokusech „ si něco vytočit“, kdy hlína letí z kruhu pryč, vznikají první misky a vázičky. Chce to přeci jen trošku cviku…

Pokud tato zprostředkovaná návštěva ve vás vyvolala chuť si něco pěkného vyrobit pak neváhejte a přijďte mezi nás.

Na vaši návštěvu se už teď těší vychovatelky školní družiny.