Jak se k Teams připojit přes office.com

1. Přihlašte se na webu: https://www.office.com/ (Office 365). Uživatelské jméno: jmeno.prijmeni@zs-rajec.cz

1

2. Heslo mají žáci stejné jako na školní PC.

3. Klikneme na ikonku Teams, pokud ji nevidím, rozbalím si v levém horním rohu menu a Teams si najdu tam.

2

4. Aplikace se může zeptat, zda chcete, aby se spustila v prohlížeči (nic nemusíte instalovat) nebo v aplikaci (aplikace se začne stahovat, po stažení na ni kliknete a přihlásíte se zase svým školním účtem jmeno.prijmeni@zs-rajec.cz).

5. Klikneme na team (předmět, vyučující) ve kterém se má odehrávat online schůzka.

3

6. Pokud jste s učitelem domluveni, že naplánoval schůzku, přes kterou se budete scházet, kliknete na ni a dáte připojit.

Pokud jste domluveni, že se budete připojovat přes SEJÍT SE HNED v pravém horním rohu, kliknete tam a dáte připojit.

(Pozor, jedná se o dvě rozdílné schůzky, musíte se připojovat tam, kam vyučující.)

4

POKUD SVÍTÍ TLAČÍTKO SCHŮZKA PRÁVĚ PROBÍHÁ - KLIKNETE NA PŘIPOJIT SE.

5

Stručné pokyny k připojení se k Teams přes odkaz

Žák klikne na odkaz, zaslaný ve zprávě přes Edupage, v den a čas online setkání.

Ss

Z nabízených možností vybere POKRAČOVAT V TOMTO PROHLÍŽEČI.  Nic nestahuje, neinstaluje, neotvírá v aplikaci.

Žák napíše své jméno a příjmení a klikne na PŘIPOJIT.

Pokud pohne myší, na obrazovce se objeví lišta, kde může zapínat a vypínat kameru, mikrofon, může se hlásit o slovo.

2020-05-22-3

Zásada: pokud nemluvím, mikrofon mám vypnutý.

Pokud žák potřebuje mít okno s vyučujícím přes celou obrazovku (např. aby viděl lépe tabuli), klikne na okno pravým tlačítkem myši a zvolí PŘIPNOUT, či v seznamu účastníků schůzky rozklikne u jména učitele: ... a vybere PŘIPNOUT.

Teams - návod s fotografiemi zde